Kapat

Google Duplex Kullanıcı Testleri Başladı

Anasayfa
AKILLI TELEFONLAR Google Duplex Kullanıcı Testleri Başladı

Google Duplex  sınırlı sayıda kullanıcı ile testlere başladı. Sizin adınıza rezervasyon yaptırabilen, randevu ayarlayabilen, toplantıları düzenleyebilen ve daha bir çok işinizi otomatik olarak gerçekleştirebilen yapay zeka kullanıcı testleri başladı.

 

Google, yaptığı açıklamada, seçilen bazı şehirlerde Google Pixel telefon sahibi olan, küçük bir grubu için kullanılabilen hizmetin, kullanıma sunulmasını başlattığını söyledi.

 

Şimdilik, hizmete erişebilenler, restoran rezervasyonu yapabilme ile sınırlı olacak. (daha önceki bir video da saç kesimi randevusu alabildiğiniz gösterilmişti) şu anda yanlızca Piksel telefonlar destekleniyor. Akıllı başka telefonlar için program hala kapalı durumda. Google Duplex yalnızca Google’ın deneme için seçtiği şehirlerde İngilizce olarak çalışacak.

 

Google Duplex hizmetinin, ne zaman herkese açık hale gelebileceği bilinmiyor. Yorum yapmak için henüz erken. Ancak hizmet, test aşamasından sonra tıpkı Google Asistan hizmeti gibi kademeli olarak kullanıma açılacaktır.