Kapat

iPhone Xs Tanıtıldı

Anasayfa
AKILLI TELEFONLAR iPhone Xs Tanıtıldı
iPhone Xs

Apple’ın California’da bulunan genel merkezinde yapılan etkinlikte iPhone Xs tanıtıldı.

 

iPhone Xs, bir önceki model olan iPhone X modelinde bulunan çentikli yapıyı koruyor. OLED ekran teknolojisi ile gelen model, 5.8 inçlik bir ekranla karşımıza çıkıyor. 2436 x 1123 piksel erkanıyla içerisinde 2.7 milyon piksel barındıran telefon, HDR 10 ve Dolby Vision ile sizlere kaliteli bir deneyim sunuyor.

 

Donanım konusunda da seriye yeni bir soluk getiren model, sunduğu A12 Bionic yonga setiyle beraber 7 nm teknolojisi ile üretilen ilk yonga seti olmasının yanında 6.9 milyar transistör sayısı ile de performansı yukarılara çekmiş.

 

6 çekirdekli bir işlemci ve 4 çekirdekli bir GPU’dan oluşan A12 Bionic, saniyede 5 trilyon işlem yapabilme kabiliyetine sahip. iPhone X ile gelen AR teknolojisi Xs modeli ile de devam ediyor.

 

iPhone Xs ses konusunda da oldukça iddialı!

 

iPhone Xs, Stereo ses özelliği ile geliyor. Telefonun alt ve üst kısmında yer alan hoparlörler sayesinde sağ ve sol ses çıkışı bulunan cihaz da artık stereo ve Dolby desteği bulunuyor.

iPhone Xs

Xs’in arka tarafında 12MP geniş açı ve 12MP telefoto olacak şekilde çift kamera yer alıyor. Geniş açı f/1.8 diyafram aralığına sahipken dar açı lens f/2.4 diyafram aralığı bizlere sunuyor.

 

Telefonun ön tarafında da IR ve RGB iki kamera var. RGB kamera 7MP f/2.2 diyafram aralığıyla gelirken IR kamera, gelişmiş görüntü sensörü olarak işlev görüyor.

iPhone Xs

A12 Bionic sayesinde oldukça detaylı fotoğraflar çekebilen Xs, telefon fotoğrafçılığının modası olan bokeh efektine de yine iddialı. Neural Engine’den güç alan iPhone Xs, bokeh efekti gibi yüksek işlem gücü gerektiren fotoğraflarda ön tarafta yer alan kişiyi ya da objeyi kusursuza yakın bir şekilde çekebiliyor.

 

iPhone tarihinde bir ilk olarak karşımıza bu sefer çift sim kartı özelliği de çıkıyor. Bunlardan biri cihazın içerisinde olurken, diğeri eSIM olarak karşımıza çıkacak.

iPhone Xs

iPhone Xs’in fiyatı ne kadar olacak?

 

Apple’ın yeni modeli iPhone Xs modeli 999 dolardan satışa sunulacak. 17 Eylül’de satışı çıkacak olan yeni amiral gemisinin henüz ne zaman ülkemize giriş yapacağı ise belli değil.