Kapat

iPhone Xs Max Tanıtıldı

Anasayfa
AKILLI TELEFONLAR iPhone Xs Max Tanıtıldı
iPhone Xs

Apple’ın California’da bulunan genel merkezinde yapılan etkinlikte iPhone Xs Max tanıtıldı.

 

iPhone Xs Max, 6.5 inç (2688 x 1145 piksel) OLED 458ppi Süper Retina HDR OLED ekranla karşımıza çıkıyor.

 

A12 Bionic yonga setiyle beraber 7 nm teknolojisi ile üretilen ilk yonga seti olmasının yanında 6.9 milyar transistör sayısı ile de performansı yukarılara çekmiş.

iPhone Xs Max

6 çekirdekli bir işlemci ve 4 çekirdekli bir GPU’dan oluşan A12 Bionic, saniyede 5 trilyon işlem yapabilme kabiliyetine sahip. iPhone X ile gelen AR teknolojisi Xs modeli ile de devam ediyor.

Telefon IP 68 sertifikasına sahip. Bu da 2 metre su altında 30 dakikaya kadar kullanılabileceği anlamına geliyor.

iPhone XS Max kamerası

iPhone Xs Max’ın geniş açılı ana kamerası f/1.8 diyafram, telefoto kamerası f/2.4 diyafram değerlerine sahip. OIS ile gelen telefon, önceki modeller ile benzer şekilde 2x optik zoom özelliği de sunuyor. Ön kamera 7 Megapiksel çözünürlük ve f/2.2 diyafram karşımıza çıkıyor.

iPhone Xs Max

Telefonda önceki modellerde de karşımıza çıkan Face ID özelliği de bulunuyor. Telefonun ana kamerası 4K 60 fps video kayıt ederken ön kamera ise en fazla Full Hd çözünürlükte 60 fps video kayıda izin veriyor.

 

A12 Bionic sayesinde oldukça detaylı fotoğraflar çekebilen Xs, telefon fotoğrafçılığının modası olan bokeh efektine de yine iddialı. Neural Engine’den güç alan iPhone Xs, bokeh efekti gibi yüksek işlem gücü gerektiren fotoğraflarda ön tarafta yer alan kişiyi ya da objeyi kusursuza yakın bir şekilde çekebiliyor.

 

iPhone Xs Max fiyatı ve çıkış tarihi

 

64GB / 256GB / 512GB depolama alanı seçenekleri ile gelen iPhone Xs Max’ın başlangıç fiyatı depolama seçeneklerine göre sırasıyla 64GB olan model 999 dolar / 256GB olan model 1149 dolar ve 512GB olan model de 1349 dolar olarak açıklandı.