Kapat

Apple Watch Series 4 Tanıtıldı

Anasayfa
AKILLI TELEFONLAR Apple Watch Series 4 Tanıtıldı
Apple Watch Series 4

Apple Watch Series 4 Tanıtıldı. 12 Eylül tarihinde düzenlenen iPhone etkinliğinde tanıtılan en yeni akıllı saat Apple Watch Series 4 birçok yenilik ve güncelleme ile geliyor.

 

Kasaları büyüyen saatin aynı oranda ekranı da büyüdü. Artık Apple Watch Series 4‘ün ekranı yüzde 35 ve yüzde 32 oranında daha büyük olacak.

 

Apple Watch Series 4 işlemcisi

 

Akıllı saatte kullanılan işlemci Apple S4 oldu. 64 bit tabanlı olan bu işlemci, Apple‘ın açıklamasına göre önceki işlemciden iki kat daha hızlı. İşletim sistemi olarak watchOS 5 kullanıllıyor. Akıllı saatte pil ömrü 1 gün.

 

Apple Watch Series 4’ün en önemli özelliklerinden biri de düşme algılama özelliği. Bu sayede saati takan kişi düştüğünde ve 1 dakika boyunca hareket etmediğinde otomatik olarak acil durum moduna geçiliyor ve daha önceden ayarlanmış kişi aranıyor.

Apple Watch Series 4

EKG özelliğine sahip

 

Saatin getirdiği en büyük yenilik ise EKG yani elektrokardiyogram çekebiliyor olması. ABD’de ilaç ve benzeri medikal cihazları denetleyen kurum olan FDA tarafından da onaylanan Apple Watch Series 4, kalp ritmindeki düzensizlikleri ölçerek özellikle kalp krizi geçirmiş ya da geçiren kişilerin sağlığını kontrol etmede yardımcı olacak. Akıllı saat 50 metreye kadar su geçirmezlik özelliğine de sahip.