Kapat

Xiaomi Türkiye’ye resmi olarak gelmedi mi?

Anasayfa
AKILLI TELEFONLAR Xiaomi Türkiye’ye resmi olarak gelmedi mi?
Xiaomi Resmi

Xiaomi Resmi olarak Türkiye’ye gelmedi mi? Uzun zamandır ülkemizde satışı devam eden ve tanındıkça da kullanıcılar tarafından daha da sevilen Xiaomi markası birçok resmi ithalatçı firma tarafından ülkemize resmi yollar ile getiriliyor. Bu getirilen ürünler tamamen yasal bir şekilde kanunlarda açıkça belirtildiği biçimde imei kayıtları yapılıyor.

 

Ayrıca ithalatı yapılan bu ürünlerin resmi olarak tamir işlemlerinin yapılması için Türkiye’de uzun zamandır hizmet veren KVK gibi tabiri caiz ise işini bilen servisler tarafından işlemlerin yapılabilmesi içinde gerekli anlaşmalar daha ürünler gelmeden yapılıyor. Böylece ürünü satın alan kullanıcı kafasında soru işareti kalmadan ürünü gönül rahatlığı ile kullanabiliyor.

 

Bu ithalat yapan ve Xiaomi markasının ülkemizde tanınmasında büyük rolü olan firmalardan biride CEPPORT.

 

Bizlerde technoshot.net web sitesi ve technoshot youtube kanalı olarak CEPPORT sponsorluğunda gerçekleşen bir çok etkinğe katılmış hatta son etkinliğide sizlere canlı olarak aktarmaya çalışmıştık.

 

Son yapılan tanıtım öncesi tanıtım anı ve tanıtım sonrası yapılan açıklamalarda, Evofone isimli firma temsilcilerinin diğer ithalat yapan firmaların işleyişini kötülemesi ve kendileri tamamen resmi olarak kendi kendilerine ilan etmeleri sonucunda firmalardan Cepport bir açıklama gereği hissetmiş. Resmi Xiaomi sitesinde bulunan ve resmi olarak ilan edilen fan sitesi olan kanal miui Türkiye üzerinden güzel bir açıklama paylaşılmış.

 

 

 

Açıklamada şöyle denilmiş:

 

Evofone ve Xiaomi Türkiye Distribütörlüğü Hakkındaki Basın Açıklaması

 

16.08.2018 tarihinde Evofone firması yaptığı basın toplantısı ile Xiaomi’nin Türkiye resmi dağıtıcısı olduğunu açıkladı ve ilgili haber son 24 saat içerisinde gerek teknoloji siteleri gerekse de basın yayın organları tarafından çokça paylaşıldı.

 

Xiaomi’nin resmi fan sitesi olarak bugüne kadar çeşitli duyumlar almış olsak da muhtelif internet sitelerinde satılmaya başlanan “Xiaomi Türkiye Garantili” telefonlar dışında her hangi bir eylem olmaması nedeniyle bir açıklama yapmaya da gerek görmemiştik.

 

Dün gerçekleşen basın toplantısı ile şu an yaşamakta olduğumuz bu sürece resmiyet kazandırılması çabalarının kullanıcılarımızı mağdur edebilmesi ihtimali, bu açıklamayı yapmamızı zorunluluk haline getirdi.

 

Açıklamanın devamını buradan okuyabilirsiniz.