Kapat

Mi A2 Türkiye Fiyatı Belli Oldu

Anasayfa
AKILLI TELEFONLAR Mi A2 Türkiye Fiyatı Belli Oldu

Mi A2 Türkiye Fiyatı yapılan basın lansmanı ile belli oldu. Uzun zamandır ülkemize resmi olarak gelmesini beklediğimiz Xiaomi markasının birçok ürünü çeşitli kanallardan ithalat yolu ile ülkemize geliyordu.

 

Gel artık Xiaomi!

Son zamanlarda özellikle fiyat performans telefonları ile dikkat çeken marka birçok kişinin hayranlığı ile tanınmışlığını ülkemizde arttırdı. İlerleyen zamanla birlikte hem kullanıcılar hem de Xiaomi markasının telefon ve diğer ürünlerini tercih edenler zaman zaman servis firmaları ile yaşadıkları sıkıntılar nedeni ile zor zamanlar yaşadılar. Bu gelişmelerden sonra Xiaomi ürünlerini ithal eden firmalar KVK, GENPA vb tanınmış firmalar ile anlaşarak kullanıcıların mağduriyetlerini giderdiler.

 

Bize de mağaza açılsın!

Ancak kullanıcılar ve markayı edinmek isteyenler özellikle Xiaomi markasının Amerika da yada Avrupa da resmi olarak Xiaomi Mi Store adı altında mağazalar açmaya başladığını gördükçe ülkemizde de mağaza isteklerini gerek sosyal medya dan gerekse internet üzerindeki her mecra dan dile getirmeye başladılar.

 

Yine mi resmi olarak gelmedi?

En son olarak EVOBT olarak tanınan firma Evofone isimli oluşumu ile Xiaomi ürünlerini resmi olarak ülkemize getireceğini duyurdu, hatta bununla da kalmayarak İstanbul da iki ayrı büyük alışveriş merkezinde mağaza açacağını duyurdu.

 

Bu duyuru ile beraber son kullanıcılar Xiaomi ürünlerine ilk elden elde etmek için oldukça heyecanlandılar. Basın lansmanını gerçekleştiren Evofone lansman ile beraber Xiaomi nin yeni tanıtmış olduğu Android One projesine dahil olan yeni serisi Mi A2 modelini de tanıttı.

Ürünlerin tam anlamı ile resmi Xiaomi hizmeti ile satılması hakkında ise Xiaomi resmi web sitesinde yada resmi sosyal medya hesaplarında bir bilgi maalesef belirtilmemiş.

Mi Shop olarak açılacak mağazalarda satılan ürünlerin ise Genpa servis garantisinde olacağı belirtilmiş.

Mi A2 Türkiye Fiyatı

Mi A2 Türkiye Fiyatı biraz pahalımı ne?

Mi A2 modeli Mi A1 serisinin devamı olarak Android One projesine dahil olan bir telefon ve bildiğiniz üzere Android One projesine dahil olan telefon modelleri tam iki yıl boyunca Google Android sürümlerinin en son halini güncelleme olarak alıyor.

 

Telefonun fiyatı da lansman da açıklandı, Mi A2 Türkiye Fiyatı 2499 TL olarak belirlenmiş. Telefon şimdilik Teknosa mağazalarında ön satış için indirimli olarak 2199TL den satışa sunulacak.

 

 

Xiaomi Mi A2 Özellikleri

  • İşlemci: Snapdragon 660
  • RAM: 4GB/6GB
  • Depolama: 64GB
  • Ekran: 5.99 inç Full HD+
  • Arka Kamera: 12MP, f/1.75 diyafram, Sony IMX486 sensör + 20MP, f/1.75 diyafram, Sony IMX376 sensör
  • Ön Kamera: 20MP, f/1.75 diyafram, Sony IMX376 sensör
  • Batarya: 3010mAh, Quick Charge 3.0
  • İşletim Sistemi: Android Oreo
  • Bağlantı: 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11 ac (2.4GHz / 5GHz), Bluetooth 5 LE, GPS + GLONASS, USB Type-C