Kapat

Xiaomi Mi Mix 3 Tamamen Çerçevesiz Ekran ile Gelebilir.

Anasayfa
AKILLI TELEFONLAR Xiaomi Mi Mix 3 Tamamen Çerçevesiz Ekran ile Gelebilir.
Xiaomi Mi Mix 3

Xiaomi Mi Mix 3 modelini 15 Eylül’de tanıtacak. Daha da önemlisi bu model, dünyanın ilk çerçevesiz akıllı telefonu olabilir.

 

Xiaomi’nin Mi Mix serisi, ince çerçeveli akıllı telefon trendine bir anlamda öncülük etmişti. Yeni ortaya çıkan bir Xiaomi Mi Mix 3 posteri, cihazın lansman tarihini ortaya çıkarırken bir yandan da tasarımı ve sahip olacağı özellikler hakkında ipuçları sağlıyor. Postere göre yeni Mi Mix 3, 15 Eylül’de düzenlenecek lansman ile tüketicilerin beğenisine sunulacak.

Xiaomi Mi Mix 3

Posterdeki en önemli ayrıntı cihazın alt çerçevesinin olmaması. Şu ana kadar iPhone X hariç ‘ince çerçeveli’ tasarıma sahip hiçbir model ekranın altındaki çerçeveleri tamamen yok etmeyi başaramamıştı.

 

Ayrıca şu ana kadar tanıtılan bütün Mi Mix akıllı telefonlarda ön kamera ekranın altında bulunan çerçevede bulunuyordu. Ekranın altında herhangi bir çerçeve bulunmaması, ön kameranın nerede olduğunun merak edilmesine yol açıyor.

 

Bu noktada Xiaomi’nin önünde iki farklı seçenek bulunuyor. Birincisi, iPhone X benzeri çentikli bir tasarım geliştirmek. İkincisi ise Vivo Nex benzeri açılıp kapanabilen bir ön kamera kullanarak tamamen çerçevesiz bir akıllı telefon üretmek.

 

Mi Mix serisinin tasarım geçmişine baktığımızda yeni modelin çentikli değil çerçevesiz olması büyük olasılık taşıyor.

Kaynak: https://wccftech.com/xiaomi-mi-mix-3-september-launch-date-specifications-features-price-release/