Kapat

Heryere Fiber internet Geliyor.

Anasayfa
HABER Heryere Fiber internet Geliyor.

TELKODER Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ata Arıak, Türk Telekom CEO’su Paul Doany, Turkcell CEO’su Kaan Terzioğlu, Vodafone Türkiye CEO’su Colman Deegan ve Türksat CEO’su Cenk Şen bir araya geldiler.

Anlaşma ile ülkemizde hizmet veren telekominikasyon şirketleri sabit elektronik haberleşme alt yapılarını karşılıklı olarak kullanıma açacaklar.

Turkcell, Türk Telekom, Vodafone ve Türksat, yani ülkemizdeki en geniş fiber altyapıya sahip şirketler bir araya geldiler. Fiber altyapı ve 5G alanında önemli bir ilerleme kaydedilecek.

TELKODER Başkanı Yusuf Ata Arıak ise şunları söyledi:

“Bizim diğer gelişmiş ülkelerden bir eksiğimiz yoktu, sadece işin organize edilmesi yönünden bir eksiğimiz vardı. TELKODER olarak bu eksikliği giderme çabalarımızın sonuca ulaştığını görmüş olmaktan son derece memnunuz. Bu doğrultuda elektronik haberleşme altyapımızın hızla gelişeceğine inanıyoruz. İlgili kararların uygulanmaya başlamasıyla ülkemizde sabit ve mobil internet hızlanacak, sabit ve mobil şebekelerde yaşanabilecek olası sorunlar önlenmiş olacak. Ayrıca önümüzdeki yıllarda hizmete girmesi beklenen 5G’nin önü açılmış olacak.”