Kapat

LG Orta Segment te Yeni Telefonlarını Tanıttı.

Anasayfa
AKILLI TELEFONLAR LG Orta Segment te Yeni Telefonlarını Tanıttı.

LG Q6 serisinin takipçisi olan üç yeni telefonu, LG Q7, Q7+ ve Q7a’nın duyurusunu gerçekleştirdi.

Q7 serisinde 5.5 inç, 18:9 FullVision ekran ve inceltilmiş ekran çerçeveleri bulunuyor. Kameraya yapılan güncellemeler arasında portre modu da bulunuyor. Böylelikle arka planı bulanıklaştırılmış portre fotoğraflar çekilebilyor. Önde yer alan 5 megapiksel ön kamera, 100 derecelik geniş görüş açılı lensi sayesinde arka planı daha fazla biçimde yakalıyor ya da bir selfie fotoğrafa daha fazla kişiyi sığdırıyor.

LG, Q7 serisinde ses performansı tarafında da bazı iyileştirmeler yapmış. Telefon, DTS:X sanal 3D çevresel ses teknolojisini barındıran ilk uygun fiyatlı telefon olma özelliğine sahip. Bu özellik sadece kulaklıklar bağlandığında çalışıyor, ancak DTS:X sayesinde normal bir kulaklık veya hoparlörden çevresel ses deneyimi elde edilebiliyor.

LG Q7+ ise, Quad Hi-Fi DAC desteğiyle iyileştirilmiş ses desteğini daha da ileri götürüyor. LG, bu özellik sayesinde yüksek kaliteli kulaklıklarla kullanıldığında bozulmasız ses çıkışının elde edildiğini söylüyor.

Telefonun arka kısmı 2.5D Arc Glass. Telefon Suya ve toza dayanıklılık da IP68 sertifikasına sahip. Ayrıca hızlı şarj teknolojisi sayesinde sadece 30 dakikada pilin yüzde 50’lik kısmı doluyor.

Ayrıca LG ilk kez Q serisinde parmak izi okuyucu kullanmış. Hem LG Q7 hem de Q7a, 3 GB RAM ve 32 GB dahili hafıza ile sunulacak. LG Q7+ ise 4 GB RAM ve 64 GB dahili hafıza ile gelecek.

Q7a ve Q7 modellerinin arkasında 13 megapiksel kamera yer alıyor. Q7+ ise kamera çözünürlüğü 16 megapiksel. Fiyat bilgisi henüz  belli değil.