Kapat

Volvo Yeni Bir Güvenlik Teknolojisi Üzerinde Çalışıyor.

Anasayfa
HABER Volvo Yeni Bir Güvenlik Teknolojisi Üzerinde Çalışıyor.

Güvenlik olarak Volvo Araçlarının ne kadar güvenli olduklarını herkes biliyor.  Volvo şimdi yeni bir güvenlik önlemi çalışması içerisinde.

Yollarda bulunan tehlikeleri gören sürücülerin otomobilleri aynı yol üzerindeki diğer Volvo sürücülerini uyaracak.

Volvo, Volvo Cars ve Volvo Trucks’ın Volvo’nun ünlü  güvenlik teknolojisini genişletmek için gerçek zamanlı verileri paylaşacağını açıkladı.

Veri paylaşımı, araçların birbirleriyle iletişim kurmasını ve yakındaki tehlikelere karşı tetikte olmalarını sağlamak için bulut tabanlı bir sistem kullanacak.

Bu yıldan itibaren iki firma, tehlike uyarı sistemi ile donatılmış Volvo araçlarıyla İsveç ve Norveç’te satılan seçkin Volvo kamyonları arasında canlı ve anonim veriler paylaşacak.

Tehlike Uyarı teknolojisi, otomotiv endüstrisinde bir ilk. Buradaki amaç, sürücülerin bir kazadan kaçınmasına yardımcı olmak. Bu sistem 2016 yılından bu yana İsveç ve Norveç’teki Volvo otomobillerinde sunulmakta olup, 90 ve 60 serisi otomobillerde ve XC40’ta standart olarak bulunmaktaydı.

Volvo, topladığı anonim, doğrulanmış ve toplanmış verilerin ve paylaşımların bu yıl AB’de başlatılan Genel Veri Koruma Yönetmeliğine uygun olacağını söylüyor.