Kapat

HTC U12 Plus tasarımı tamamen sızdı.

Anasayfa
AKILLI TELEFONLAR HTC U12 Plus tasarımı tamamen sızdı.

HTC’nin yakın zamanda tanıtacağı modeli HTC U12 Plus’a ait bilgiler çoğalıyor.

Şimdi de bu cihaz hakkında ortaya çıkan bazı fotoğraflar, cihazın yeni renk seçeneğinin yanı sıra HTC U12 Plus tasarımı hakkında birçok ipucu veriyor.

Ortaya çıkan fotoğraflara göre HTC, U12 Plus modelinde 18:9 formatında ekran olacak ve telefonun ekranında çentik yerine inceltilmiş alt ve üst çerçeveler olacak.

Cihazın arka tarafı ayna benzeri bir cam kaplamaya sahip olacak. Parmak izi okuyucusu ise bu arka paneldeki “HTC” logosu ve kamera arasında yer alacak. Güç butonu ve ses açma – kapama butonlarının sağ tarafta bulunduğu modelin alt tarafında ise USB Type-C girişi ve hoparlör konumlandırılacak.

Diğer ortaya çıkan teknik özelliklerine baktığımızda ise HTC U12 Plus, gücünü Qualcomm’un en üst seviye yonga seti olan Snapdragon 845’ten alacak. Bunun yanı sıra cihaza 6 GB RAM ve 128 GB dahili hafıza eşlik edecek. Cihazın kutudan Android 8.1 işletim sistemiyle çıkması bekleniyor.

HTC U12 Plus’ın ne zaman tanıtılacağına dair herhangi bir bilgi bulunmuyor. Fiyatının ise 700 ila 800 dolar arasında olması bekleniyor.