Kapat

Nokia 7 Plus ve Nokia 1 tasarımı ortaya çıktı!

Anasayfa
AKILLI TELEFONLAR Nokia 7 Plus ve Nokia 1 tasarımı ortaya çıktı!
5 Kameralı Nokia

Kısa bir süre önce HMD Global in, Nokia 7 Plus ve Nokia 1 modelleri üzerinde çalıştığı ortaya çıkmıştı. HMD cihazların varlığını doğrulamadı, ancak ortaya çıkan sızıntılar sayesinde her iki cihazın gerçek olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Akıllı telefon sektöründe paylaştığı sızıntılar ile tanınan Evan Blass, her iki cihazın tasarımını paylaştı. Bu kapsamda Nokia 7 Plus veya Nokia 7+ modeli, şirketin kenarları yuvarlatılmış ekrana sahip ilk akıllı telefonu olacak.

6 inç büyüklüğünde 18:9 formatında olan bu ekranın çözünürlüğü bilinmiyor. Qualcomm Snapdragon 660 serisi işlemciden güç alacak olan akıllı telefonun, 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanına sahip olması bekleniyor.

Cihazın arka kısmında dikey şekilde konumlandırılan iki adet kamera sensörü yer alacak. Bunun yanı sıra parmak izi okuyucu ve Android One logosu dikkat çeken diğer detaylar arasında yer alıyor.

Nokia 1’in ise uygun fiyatlı bir akıllı telefon olduğunu doğrudan tasarımına yansıyor. Büyüklüğü bilinmeyen, 1280×720 piksel çözünürlükte bir ekranın yer aldığı cihaz, 1 GB RAM’e ve 8 GB depolama alanına ev sahipliği yapacak.

Nokia 1 modeli Google’ın giriş seviyesi telefonlar için geliştirdiği Android Go Edition işletim sistemi ile kutudan çıkacak. Her iki cihazın başlamasına sayılı günler kalan, MWC 2018‘de gün yüzüne çıkması bekleniyor.