Kapat

Xiaomi Mi LED TV 4 tanıtıldı!

Anasayfa
AKILLI TELEFONLAR Xiaomi Mi LED TV 4 tanıtıldı!

Xiaomi’nin bugün düzenlediği etkinlik kapsamında Redmi Note 5 ve Redmi Note 5 Pro model akıllı telefonlarının yanı sıra tanıtımını gerçekleştirdiği bir diğer ürün ise, Xiaomi Mi LED TV 4 oldu.

Dünyanın en ince LED televizyonu ünvanına sahip olan Xiaomi Mi LED TV 4, 4.9 mm kalınlığında. 55 inç büyüklüğünde HDR destekli bir panele sahip

Televizyon, 4K çözünürlük sunuyor. 60 Hz yenileme hızına sahip televizyon 178 derece görüş açısı sunarken, 8 ms’lik bir tepki süresine sahip.

Patch Wall adlı yapay zeka yazılımı ile izlenen içerikleri analiz ederek kişisel öneriler sunan Mi LED TV Android işletim sistemi ile birlikte geliyor.

Akıllı televizyon yeteneklerinin gerçekleştirilebilmesi için 1.8 GHz hızında çalışan dört çekirdekli Amlogic Cortex-A53 işlemciden güç alıyor.

Mali-T830 grafik birimine sahip olan bu işlemciye, 2 GB RAM ve 8 GB dahili depolama alanı eşlik ediyor. Televizyonda yer alan 8W gücündeki iki hoparlör sayesinde Dolby + DTS sinema ses kalitesi sunuluyor.

Mi LED TV 4’te Bluetooth 4.0 ve Wi-Fi 2.4 GHz / 5 GHz bağlantılarının yanı sıra 3 adet HDMI, 2 adet USB ve 1 adet Ethernet portu yer alıyor.