Kapat

PTT Messenger Kurumsal Kullanım içinmiş.

Anasayfa
iNTERNET PTT Messenger Kurumsal Kullanım içinmiş.

Dün Tanıtılan Ptt messenger uygulaması ile ilgili internette milyonlarca arama yapılmasına rağmen uygulamaya Apple store da yada play store da bulunamadıktan sonra internette çeşitli sitelerde aranmaya başladı; ancak bir sonuca ulaşılamadı.

Whatsapp a alternatif olabileceği düşünülen uygulamanın milli olması da ilgi çekici olunca ve talep de çok olunca bulunamayan uygulama ile ilgili olarak bir açıklama geldi.

PTT A.Ş. tarafından resmi Facebook ve Twitter hesapları üzerinden yapılan paylaşımlarla yapılan açıklamada PttMessenger’ın kurumsal müşteriler için geliştirilmiş bir çözüm olduğu vurgulandı.

Uygulama geliştirilirken signal tabanlı açık kaynak kod kullanıldığı belirtilirken PttMessenger uygulamasının tüm geliştirme haklarının PTT A.Ş’ye ait olduğu belirtilirken Zebrachat ismininde uygulamanın geliştirme aşamasında kullanılan proje ve ürün adı olduğu söylenmiş.

PTT Messenger APK dosyasının ise henüz piyasada bulunmadığını söyleyen açıklamada bunun yanında internette yer alan PttMessenger adlı dosyaların PTT A.Ş’nin kurumsal anlık mesajlaşma ve haberleşme çözümüyle bir ilgisinin bulunmadığı da vurgulandı.