Kapat

ilk Android Go telefonu şubat da geliyor.

Anasayfa
AKILLI TELEFONLAR ilk Android Go telefonu şubat da geliyor.

Hindistan menşeili Micromax’ın ilk Android Go telefonu şubat da geliyor ve sadece 30 Dolar’a mal olabilir.

Google geçtiğimiz ay Android Oreo (Go Edition) platformunu resmen açıkladı ve 1GB RAM ve 8GB depolama alanındaki cihazların hafif sürüm OS’dannasıl yararlanacağını ayrıntılarıyla açıkladı.

Cihaz cephesinde fazla şey duymadık, ancak Hindistan yerel mobil cihaz üreticisi Micromax ilk Android Go telefonunun bu ayın başlarında piyasaya çıkacağını duyurdu.

Bharat Go’nun adı geçen telefon, Android GO tarafından desteklenen ilk telefon olacak ve mevcut söylentiler  30$ perakende fiyatıyla imal edilecek.

Micromax, yaklaşmakta olan telefonunun özelliklerini paylaşmadı ancak cihazın 512MB veya 1GB RAM ve 8GB dahili depolama birimi ile çalışması muhtemel.

Yonga seti gelince, hem Qualcomm hem de MediaTek platform için destek sözü verdi , bu nedenle Bharat Go’u güçlendiren donanım türüyle ilgili bir fikir edinmek için bu ayın sonuna kadar beklemek zorunda kalacağız.

Geçtiğimiz yıl ülkeyi ziyaret eden Google CEO’su Sundar Pichai, giriş seviyesi telefonların Hindistan gibi pazarlarda milyonlarca yeni müşteriyi cezbetmesi için 30 dolar kadar düşük bir maliyetle karşılanması gerektiğini ve Android Go’nun bunu başarmanın ideal platformu olduğunu söyledi .

Micromax, Android Go cihazında çalışan tek satıcı değil; aynı zamanda HMD Global, 1GB RAM ve 8GB kapasiteli Nokia 1 telefonunu denemeye devam ediyor.