Kapat

Galaxy S9 Özellikleri belli oldu

Anasayfa
AKILLI TELEFONLAR Galaxy S9 Özellikleri belli oldu

Galaxy S9’un özellikleri ilgili en ciddi sızıntı Reddit’ten geldi. Bugün sızdırılan Galaxy S9 kutusu Samsung’un yeni telefonunun temel özelliklerini ortaya çıkardı. Kutuda listelenen özelliklere göre Samsung Galaxy S9, 2960 x 1440 piksel çözünürlüğe sahip 5,8 inç ekrana sahip olacak. Önceki modeline benzer şekilde tek kamerası olacak. Bu kamera 12MP çözünürlükteki Super Speed Dual Pixel kamera olacak.

Bu kamerayı S8’den ayıran özelliği f / 1.5 diyaframı ve muhtemelen 960 fps çekim hızı olacak. Böylece Galaxy S9’un düşük ışık performansı önceki nesile göre çok daha üstün olacak.

Galaxy S9 su ve toz direnci için bir IP68 sertifikasına, 8MP ön kameraya ve stereo hoparlörlere sahip olacak. Geçen yıl Samsung Galaxy S8 serisi AKG kulaklıklar ile gelmişti. Galaxy S9 ve S9 Plus’ın da aynı olması bekleniyor. Samsung Galaxy S9’da 4GB RAM ve 64GB dahili depolama alanı bulunuyor.

Galaxy S9’un ABD ve Güney Kore versiyonlarında Snapdragon 845 yonga seti kullanılırken, diğer ülkelerde sevk edilecek olan versiyonunda Exynos 9810 yonga seti olacak. Galaxy S9 Plus’ın G6GB RAM ve daha fazla depolama alanı ile gelmesi muhtemel. Cihazın Galaxy Note 8 modeline benzer bir çift kamera ile gelmesi bekleniyor.