Kapat

Kodak dan Bitcoin Maden kazıcı sistem.

Anasayfa
iNTERNET Kodak dan Bitcoin Maden kazıcı sistem.

Kodak firmasının KashMiner sistemi, CES 2018’de görücüye çıktı.

Bitcoin 2017 yılına damga vurdu ve giderek yükselen değeri ve dalgalanmalarıyla tartışma yarattı.

Normalde Bitcoin madenciliği için güçlü işlemcilerin bir araya geldiği sistemler kullanmanız gerekir.

Kodak, kendi adına bir Blok Zinciri projesiyle ortaklık kurduğu Sporlite Enerji Sistemleri firmasıyla, firma çizgisinin dışında hareket ederek Bitcoin sektörüne ürün bazlı giriş yaptı. CES 2018’de Kodak standında tanıtılan ürün, satın alanların uğraşsız bir şekilde Bitcoin madenciliği yapmalarına olanak tanıyor.

cof

Kodak, iki yıllık 3400 dolar değerindeki bir sözleşme karşılığında müşterilerine aylık 375 dolarlık üretim yapmayı garanti ediyor. Açıklamalara göre sistem, Kodak’ın Bitcoin’in altındaki Blok Zinciri teknolojisiyle fotoğrafçılara sunduğu güvenlik hizmetine entegre bir şekilde çalışıyor.

Aynı zamanda fotoğraf merkezli kripto para alıverişi için KodakOne platformunu da duyuran firma, bu iş için de Wenn Digital isminde bir şirketle anlaştı.

Wenn Digital’in CEO’su Bruce Elliot konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

“Bir fotoğraf çekebilir, onu blok zincirimize dahil edebilirsiniz. Bu fotoğrafın fikri mülkiyeti artık tamamen size ait olur ve nerelerde kullanıldığını kolayca tespit edebilirsiniz. Yani fotoğrafınız için size lisans ücreti ödemeyen yerlere bir uyarıda bulunmanızı kolaylaştırıyor. Bu uyarıları otomatik hale getirip hak ihlallerinin mağduru olmaktan kurtulabilirsiniz.”