Kapat

FCC ilk Havadan Şarjı onayladı.

Anasayfa
AKILLI TELEFONLAR FCC ilk Havadan Şarjı onayladı.

Qualcomm Quick Charge, Dash Charge ve Qi kablosuz şarj gibi teknolojiler ile telefonlarımızı doldurmak yıllar içinde çok daha hızlı ve daha kullanışlı hale geldi.

Bununla birlikte, yapılan her gelişmeye rağmen telefonlarımızı şarj etmek hala bir zorunluluk.

İster kabloyu cihazınıza takın ister kablosuz bir şarj ünitesi üzerine koyun doldurmayı başlatmak için belirli bir işlemi yapmanız gerekir.

FCC geçtiğimiz günlerde Energous’dan WattUp adlı yeni bir kablosuz şarj sistemini onayladı ve amacı, telefonunuzu bir daha şarj etmeyi düşünmek zorunda kalmamanızı sağlamak.

Kendiliğinden şarj olacak cihazları yıllardır hayal ediyoruz ve bu da sonunda Energous’tarafından yapıldı.

WattUp, dünyanın ilk “havadan uzaktan güç” sistemi olarak pazarlanmakta, yani telefonunuz WattUp Alan vericisinin yakınında olduğu sürece şarj işlemine otomatik olarak başlayacak.

Şarj cihazı; WattUp’ı destekleyen cihazlara radyo frekansı ile enerji dalgaları gönderiyor ve şu an için desteklenen teknoloji, üç adım öteye kadar şarj etmeyi başarıyor.

Per Energous CEO’su Stephen R. Rizzone şöyle bir açıklama yaptı:

Daha eski kablosuz şarj teknolojileri son 15 yılda çok fazla gelişmedi  ve sadece temas tabanlı şarj ile sınırlı kaldı.

Energous’un uzak mesafedeki kablosuz şarj vericisinin FCC sertifikası alması önemli bir kilometre taşıdır.

Kablosuz Şarj Edici de sadece temassız şarjın dışında cihazların hem pedle hem de uzaktan şarj edilebildiği bir ekosistem.

Energous, WattUp’ın çeşitli cihazlar ve üreticiler arasındaki birlikte çalışabilirliği açısından Wi-Fi’ye benzer şekilde işlev göreceğini söylüyor ve energous bunu CES’te gösterecek.

KAYNAK