Kapat

Bitcoin düşüşe geçti

Anasayfa
TEKNO MAGAZIN Bitcoin düşüşe geçti

Bitcoin hafta başında ani yükseliş ile tahminleri ezip geçerek 20.000$ seviyesine gelmişti, daha önce 2017 sonunda 15.000$ seviyesinde kapatacağı tahminlerine inat 20.000 seviyesine ulaşan kripto para kimi çevrelerin kabul etmesi ile beraber yükseliş trendini sürdürürken japonya ve güney kore gibi teknoloji ülkelerinin red etmeleri ve bitcoin zengini olan ve adının açıklanmasını istemeyen bir yatırımcı tüm bitcoinlerini dağıtacağım demesinden sonra ve litecoin yaratıcısının da tüm litecoinleri dağıtması sonrası tüm kripto paralar bitcoin de dahil olmak üzere ani bir düşüşe geçti.

21 Aralık 2017 tarihi itibari ile 15.000$ seviyesine gerilerileyen bitcoin yatırım yapanların da satış yönünde tepki göstermesi ile değer kaybına devam ediyor.

Bazı analistler Bitcoin piyasasının çok spekülatif olduğunu söylüyor. JP Morgan Bankası Başkanı Jamie Dimon, Bitcoin’in ‘patlayacak bir dolandırıcılık’ olduğunu öne sürmüştü.

Bakalım ilerleyen zamanda kripto paralar bu düşüşe bir tepki verecekmi? Yoksa analist ler bunun bir balon olduğu konusunda hakkımı çıkacak.