Kapat

En güçlü ve En pahalı iMac Pro Türkiye fiyatı belli oldu.

Anasayfa
BİLGİSAYARLAR En güçlü ve En pahalı iMac Pro Türkiye fiyatı belli oldu.

ABD fiyatı 4999 dolardan başlayan bu güçlü iş istasyonunun Türkiye fiyatıda belli oldu.
Apple Türkiye’den gelen resmi açıklamayla birlikte iMac Pro’nun Türkiye’de ne kadara satılacağını da belli oldu.
iMac Pro, bugün itibarıyla 26 bin 999 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.
Apple, iMac Pro için “şimdiye kadarki en güçlü Mac” nitelendirmesini yapıyor.

18 çekirdeğe kadar Intel Xeon işlemci seçenekleri, 22 teraflopa kadar grafik performansı ve 27 inçlik Retina 5K ekran ile bu bilgisayar, gerçek zamanlı 3D render alma, sanal gerçeklik uygulamaları oluşturma, yoğun geliştirici iş akışlarını gerçekleştirme, yüksek çözünürlüklü fotoğrafları düzenleme, karmaşık sümülasyonlar, büyük boyutlu ses projeleri, gerçek zamanlı 4K veya 8K video düzenleme gibi işlerin üstesinden kolayca geliyor.

Apple’ın belirttiğine göre; iMac Pro, tam anlamıyla iş istasyonu sınıfında performans sunmak için sıfırdan tasarlanan ilk hepsi bir arada olma özelliğini taşıyor. Yepyeni bir termal mimariye sahip iMac Pro, müşterilerin tanıdığı klasik iMac kasası içinde, son derece sessiz çalışıyor ve yüzde 80’e kadar daha fazla soğutma kapasitesine sahip.

Tüm bu gelişmiş bileşenlere ve teknolojilere rağmen, profil kalınlığı 5 mm ile sınırlı tutulan iMac Pro, yeni uzay grisi rengiyle uyumlu bir Magic Keyboard, Magic Mouse ve isteğe bağlı Magic Trackpad’in yanı sıra 500 nit parlaklık, P3 tabanlı geniş renk yelpazesi ve 1 milyarın üzerinde renk desteğiyle daha da canlı ve olağanüstü gerçekçi bir izleme deneyimi sunan, Apple’a göre, bugüne kadar tasarlanmış en iyi Mac ekranıyla birlikte geliyor. iMac Pro’da ayrıca hüzmeleme teknolojisine sahip dört mikrofon, loş ışıklı ortamlarda gelişmiş performans sunan yeni bir 1080p FaceTime HD kamera ve yüzde 50’ye  kadar daha yüksek ses veren yeni hoparlörler bulunuyor.