Kapat

Amazon Türkiye ye geliyor.

Anasayfa
HABER Amazon Türkiye ye geliyor.
Amazon Türkiye

Kesin Bilgi Yayalım 🙂

Amazon bir süre önce türkiyede ki kullanıcılar için amazon almanya üzerinden türkçe dil desteği ile alışveriş imkanı vermeye başlamıştı.

Ancak çoğu ürüne gümrük mevzuatı yada diğer sebeplerden dolayı ulaşamayan kullanıcılar bu ürün Türkiye adresine gönderilemiyor ibaresi ile karşılaşıyorlardı, şimdi ise amazon resmi olarak Türkiyede olacağına dair bir bilgi internette göründü.

Bloomberg HT TV Haber Koordinatörü Ali Çağatay tarafından yapılan açıklama da Amazon un 2018 yılında Türkiye de Amazon Türkiye ismi ile faaliyete geçeceği bir tweet ile bildirildi.

Twitter hesabı üzerinden bir açıklama yapan Çağatay, Amazon’un 2018 yılı Temmuz ayında resmi olarak Türkiye pazarına giriş yapacağını açıkladı.

Gerekli ticaret izinlerinin alınmasından, kargo ve benzeri hizmetlere kadar birçok anlaşmaya imza atılacağını dikkate aldığımızda en kısa sürede Amazon Ülkemizde faaliyete geçerse kullanıcılar istedikleri ürünlere daha uygun fiyatlara ulaşabileceklerdir.

Tabi böyle bir durumda yerli ürün tedarikçileri için yeni ve güçlü bir rakibin gelmesi ile nasıl bir politika izleyecekleride merak konusu.