Kapat

Elon Musk dan Herkesi Korkutan Açıklama.

Anasayfa
TEKNO MAGAZIN Elon Musk dan Herkesi Korkutan Açıklama.

Yapay Zeka hepimizi öldürecek.

Hepimiz Ölücez…..

Uzay aracı ve roket üreticisi SpaceX şirketi ile uzay taşımacılığında ve karada da ses hızına yakın Hyperloop taşıma sistemi ile yeni bir dönem başlatmaya çalışan Elon Musk, yapay zekâ konusunda uyardı. Musk, yapay zekânın insanlık için en büyük tehlike olabileceğini söyledi.

Yapay zekanın insanoğlunu geride bırakarak gezegenimize hakim olacağı teorisini bu sefer Elon Musk dile getirdi.

Musk geçtiğimiz aylarda uzun süredir dile getirdiği gelecekte karşılaşacağımız yapay zekanın insanoğluna hükmetmesini engellemek için kolları sıvamıştı.

Musk, yapay zekaların muhtemelen bütün insanlığı öldüreceklerini ve türümüz için alınan güvenlik önlemlerinin bile, yaşama şansımızı en fazla %5 ila %10’a çıkarttığı görüşünde.

Geçtiğimiz yıl yapay zekalara karşı verdiğimiz savaşı kendi ellerimizle kaybettiğimizi yineleyen Musk, tek kurtuluş yolunun onlara katılmak olduğunu söylüyor. Yaptığı açıklamalarda, “Yapay zeka alanındaki her gelişme, onları daha da akıllı hale getiriyor. Bizden akıllı olacaklar ve onların gözünde birer evcil hayvan, bir ev kedisi gibi olacağız, daha kötüsü de olabilir.” sözleri dikkat çekiyor.