Kapat

Aras Kargo Alibaba ile anlaştı.

Anasayfa
TEKNO MAGAZIN Aras Kargo Alibaba ile anlaştı.

Kargo teslimatı konusunda Çin merkezli e-ticaret şirketi Alibaba ile anlaşan Aras Kargo, siparişlerin en geç 5 gün içerisinde teslim edileceğini açıkladı.

Türkiye’nin önde gelen kargo şirketleri arasında bulunan Avusturya ortaklı Aras Kargo, Çin’li e-ticaret sitesi Alibaba’nın Türkiye dağıtım işlerini alırken ve yurtdışından Türkiye’ye diğer dağıtım işlerini alabilmek için dağıtım merkezlerinin altyapısını yenilemek için 2020’ye kadar 30 milyon euro yatırım yapacak.

Aras Kargo Genel Müdürü Hikmet Nuri Bulduk, bu anlamda çoğumuzun memnuniyet duyacağı bir anlaşmanın duyurusunu gerçekleştirdi. Normal şartlarda Alibaba’dan yaptığımız alışveriş sonrası siparişin elimize ulaşma süresi 15 ila 40 gündür. Fakat Bulduk, artık bu kadar beklenmeyeceğini ve kargonun en geç 5 gün içerisinde teslim edileceğini açıkladı.

Kargonun taşıma işlemini tek başına yapacak Aras Kargo, kullanıcıların isteğine göre avantajlı fiyatlarla kargonun teslimat hızını daha da erkene çekecek. Şirket, bu anlaşmayla ilgili olarak ilk teslimatını 10 bin adet ürünle önümüzdeki hafta gerçekleştirecek. Çin’deki e-ticaret hacminin her yıl %54 oranında büyüdüğünü ve ülkenin dünya e-ticaret hacmindeki payının %47 olduğunu açıklayan Bulduk, yaptıkları bu anlaşmanın Türkiye’deki e-ticaret hacmine de çok olumlu katkılarının olacağını belirtti.

Şirketin cirosunun geçen üç yılda her yıl en az yüzde 14 büyüdüğünü belirten Bulduk, cironun 2017’de yüzde 20 artışla 1 milyar lirayı aşacağını, şirketin kârının ise geçen yıla kıyasla iki kat artacağını belirtti ancak rakam vermedi.