Kapat

Apple kablosuz şarj için, PowerbyProxi’yi satın aldı.

Anasayfa
AKILLI TELEFONLAR Apple kablosuz şarj için, PowerbyProxi’yi satın aldı.

Oyuna girmekte geç kalmakla birlikte, Apple, kablosuz şarj işlemini her yerde yaygın ve kabul edilebilir bir şekilde yaymaya kararlı.

Apple Yeni Zelanda şirketi PowerbyProxi’ye ne büyük bir yatırım yaptıktan sonra yakın gelecekte Apple’ın kendi kablosuz şarj planlarını imal edebilecek yüksek güçlü kablosuz şarj etme konusunda yaptığı çalışmalarla biliniyor.

Kablosuz şarj etme tam olarak yeni değil, Apple, çok uzun zamandan beri Samsung ve bir süredir zaten Google’ın trendinde olan bu yeniliği yakalamak istiyor.

Apple ın yaptığı yatırımın rakamları doğal olarak açıklanmadı, ancak Yeni Zelanda analistleri, 10 haneye kadar yani onlarca milyon Yeni Zelanda doları olduğunu açıkladılar

PowerbyProxi’de halihazırda 100 vat’a kadar çıkan kablosuz şarj modülleri bulunuyor. Bu cihazlar tıbbi ekipmana ve kesinlikle iPad’leri kullanmaya yetecek kadar ve MacBook’a güç vermek için yeterli.

Apple bu yöne doğru ilerleyebilir, hemen hemen tüm taşınabilir cihazları için kablosuz şarj işlemini mümkün kılabilir, tıpkı Face ID’yi bütün iPhone’larda, hatta belki de iPad’lere koymanın söylentileri olduğu gibi.