Kapat

Pixel 2 Suya çok dayanıklı.

Anasayfa
AKILLI TELEFONLAR Pixel 2 Suya çok dayanıklı.

Google geçen yıl “Made by Google” Pixel telefonu yüksek bir IP tozu ve su geçirmezlik derecesine sahip olmadığı için büyük ölçüde eleştirilmişti.

Pixel 2 de mümkün olan en yüksek seviyeye sahip olmamasına rağmen, bu yıl IP67 skoruyla oldukça iyi sonuç alıyor.

Bununla birlikte, JerryRigEveryhing hırpalanmış olan Pixel 2’yi alıp parçalayarak IP67 seviyesi korumayıda meraklılarına gösterdi, Neyse ki telefon bu sefer iyi bir not aldı

Akıllı telefonlardaki su yalıtımı, temel olarak sıvı ya da su ile olası herhangi bir giriş noktasından sızması anlamına gelir.

Bir akıllı telefontaki delik sayısını göz önünde bulundurursak su yada sıvı geçirmemesi oldukça zordur. Yeni Telefonlarda bunun bir adım ötesine geçmek için (Google da dahil olmak üzere) kulaklık jakını çıkarmaya başvurmuş olsa da  şarj portunu hala kapatılmaması da sıvı geçirgenliği için açık kapı bırakıyor.

Elbette bu sorun çözülebilir, aksi takdirde suya dayanıklı telefonlarımız olmazdı. Ancak Google ekstra yol kat etmiş ve hiç duymadığınız bir şeyi, en azından bir akıllı telefonda eklemiş.

Nelson, USB-Type C bağlantı noktasındaki kauçuk halkanın etrafında dielektrik yağın varlığını keşfetti. Bu izolasyon malzemesi, çoğunlukla arazi araçlarının elektroniklerini su geçirmez hale getirmek için kullanılır.

Tüm bu izolasyona rağmen ironik bir şekilde, Pixel 2’nin daha yüksek su geçirmezlik derecesine sahip, ancak parçalarını birbirinden ayrılmak zor değil.