Kapat

TESLA Taksi İstanbul’da

Anasayfa
TEKNO MAGAZIN TESLA Taksi İstanbul’da

Tamamen elektrikle çalışan Tesla taksi, İstanbul sokaklarında hizmet vermeye başladı.

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO) ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi‘nin ortak yürüttüğü proje kapsamında hizmet vermeye başlayan bu modelin, 2018 başı itibarıyla 200 adete çıkacağını bildirdi.

9 ekimde Emek hırsızı Uber’a karşı 9 Ekim’de ben de varım diyerek protesto eyleminde bulunan taksicilere destek olarak İstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO) ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi birlikte bu hamleyi yaparak hem standartları yükseltmek hemde istanbul’a gelen turistler ile İstanbul halkına daha kaliteli hizmet vermek için bu hamleyi yaptıklarını belirttiler.

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO) geçtiğimiz ay yapılan açıklamada Uber’a dava açıldı duyruldu. İstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO)  Başkanı Yahya Uğur tarafından yapılan açıklamada:

Uber, Türk’ün parasıyla, arabasıyla bu ülkenin esnafını ezerek Hollanda’ya para transferi yapıyorlar; Uber’in Türkiye Cumhuriyeti  sınırları içerisinde ne taşımacılık yetkisi, ne lisansı ne de belgesi olmadığını söyledi.

Uber’in Türkiye’de ofisi olmadığı için devlet  9 milyon cezayı tahsil edemiyor.

Uber hem vergiden, hem taksicinin cebinden, hem de müşteriden çalıyor.” dedi.

İTEO Başkanı Yahya Uğur, Zorlu Center‘ın önünde yeni taksi ile ilgili açıklamalar yaparken; “lüks taksi” hizmetinin hem çevre dostu olduğunu hem de müşterilere konforlu bir yolculuk sunduğunu belirtti.

 

 

 

 

İngiltere’nin başkenti Londra’da trafikten sorumlu hükümet organı olan TFL(Transport for London)’e lisans yenileme talebinde bulunan Uber’ın lisans yenileme talebinin reddedildiği duyuruldu.

Uber’ın ülkemizdeki durumu da büyük soru işareti. Taksiciler ve Uber arasındaki rekabetin sonucunu hep birlikte göreceğiz.