Kapat

Amazon dan Online Kıyafet Deneme Devri!

Anasayfa
TEKNO MAGAZIN Amazon dan Online Kıyafet Deneme Devri!

 

Amazon, yeni satın almasıyla moda alışverişi alanında en güçlü firma olmak için bir adım daha attı. Amazon, bu sayede kıyafetlerin sanal olarak denenmesini ve online alışverişin gerçeğe yakın olmasını sağlayacak.

Tüm vücudu ve hareketlerini üç boyutlu olarak tarayan bir yazılım geliştiren Body Labs, bunu diğer şirketlere satıyor. Bu teknoloji, oyun ve animasyon gibi alanlarda bir hayli popüler ancak Amazon bunu online alışveriş sektörüne entegre etmeyi planlıyor.

Body Labs’ın bu girişimine 50 ila 70 milyon arasında bir değer biçilirken Amazon’un satın almasıyla ilgili detaylar açıklanmadı.

Amazon son birkaç yıldır Moda konusuna odaklanıyor. Amazon bünyesindeki moda şirketlerini sayısı 7’ye ulaşmış durumda. Teknoloji devi ayrıca Echo Look gibi giyim odaklı cihazlar, kıyafet abonelik servisi ve Style Check isimli bir kıyafet öneri motoru üzerinde çalışıyor.

New York merkezli girişimin satın alınmasının arkasında da yine moda yatıyor. 3B vücut taraması sayesinde Amazon kıyafetlerin sanal olarak denenmesini ve çevrimiçi giyim alışverişinin gerçeğe yakınlaşmasını sağlayabilir.