Kapat

Google dan anında çeviri desteği. Pixel Buds.

Anasayfa
AKILLI TELEFONLAR Google dan anında çeviri desteği. Pixel Buds.

Yakın zamanda binlerce lira verip aylarca gidip saatlerimizi verdiğimiz, sonunda da anlıyorum ama konuşamıyorum dediğimiz dil kursları tarihe karışabilir.

Google yenilikçi buluşlarından birini daha tanıttı. Pixel Buds.

Pixel Buds ile beraber dil bilmemek bir sorun olmaktan çıkacak.

Yakın zamanda Google üzerinde çalıştığı online anında çeviri desteğini bir donanım ile birlikte sundu, anında çeviri konusunda Google dan başka Microsoft Skype programı ile ve Facebook da Messenger servisi üzerinden geliştirmelerini devam ettiriyordu, ancak belirli bir donanım üzerinde işleyen sistem yoktu, Google bu açığı görmüş olacakki hamlesini yaparak özellikle Pixel serisi telefonlarına bağlanarak anında çeviri yapan kulaklıklarını tanıttı.

Pixel Buds  İki farklı dili kullanan kişilerin telefonda karşılıklı konuşması sırasında karşı tarafın söylediklerini bulut tabanlı olarak Google translate ile çok kısa bir gecikme ile çevirip kulaklık ile kendi dilinizden duymanızı sağlayan cihaz aynı zamanda üzerindeki mikrofon ile sizin söylediklerinizide yine Google translate üzerinden karşı tarafa kendi dilinde gönderiyor.

 

 

 

 

 

Tabiki iki tarafında Pixel Buds kullanması gerekiyor.

Pixel Buds 40 farklı dil için çeviri desteği sunuyor.

Google servislerinin dünyada en çok ülkede kullanılması ve yaygınlığıda Google ın bu konuda bir adım öne geçmesini sağlamış görünüyor.

Yapay zekanın gelişimini göz önüne aldığımızda bunun gibi insan hayatını kolaylaştıran anında çeviri gibi özelliklerin hayatımıza girmesi çok sevindirici.

Nasıl Çalıştığı ile ilgili videoları aşağıdan izleyebilirsiniz.