Kapat

ÇİFTLİK BANK

Anasayfa
OYUN ÇİFTLİK BANK

Herkese merhaba bu yazımızda yeni yayılmaya başlayan bir oyunu inceleyeceğiz.

Çiftlik Bank.

Nedir bu çiftlik bank?

Bir zamanlar Facebook sayfalarında insanların çılgınlar gibi oynadığı çiftlik oyunu farmwille oyununun daha ileri seviyeye atlamış hali diyebiliriz.

Facebook oyununu herkes oynuyor ürün üretiyor hayvan bakıyor çiftliğini geliştiriyor hatta kullanıcılar birbirlerine ürün satıyor ve para karşılığı çeşitli ürünler alınıyor bazı kimseler ise para karşılığında çiftliklerini satıyorlardı, ancak ozamanlar facebook bunun karşılığında kimseye bir ücret ödemesi yapmıyor hem reklamlardan ciddi para kazanıyor hemde oyun yapımcısından kazanırken oyun yapımcısıda bu işten ciddi para kazanıyordu, zaman içinde popülerliğini yitiren oyunun yerine farklı yüzlerce oyun çıktı, bunlardan kimisi aynı yapı üzerine kurulu iken kimiside kullanıcılarına kazanılan parasal değerlerden pay verdi.

Ve şimdi önümüzde çok daha uç bir örnek var; çiftlik bank.

Çiftlik bank kendi sayfasında yaptığı açıklamaya göre bu oyunu oynayarak hem gerçek para kazanma şansınız var, hemde ortada havuz projesi ile küçük ve orta kobiler kurularak gerçek çiftlikler kurulup buralarda üretim yapılıyor, böylece hem ülke ekonomisine destek olunurken hemde kişilere yeni bir kazanç kapısı açılıyor.

Firmanın yaptığı açıklama şu şekilde:

ÇiftlikBank reel bir yatırım oyunudur. Yani faiz üzerinden para kazanarak size paranızı ödeyen (ponzi) bir şirket değiliz. ÇiftlikBank olarak bizler; sizlerin yatırımlarınızla yatırımlar yapıp çiftlikler kurarak, çiftliklere hayvanlar alıp o hayvanların bakım masraflarını karşılayıp, o hayvanlardan ürettiğimiz ürünleri kendi ÇiftlikBank Şarküterilerimizde satarak elde ettiğimiz kazançlarla sizlere geri ödeme yapmaktayız. Facebook sayfamızdan çiftliklerin videolarına ve tapularına bakabilir, dilerseniz gidip gezebilirsiniz. Çiftliklerimiz Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından desteklenmektedir. Fame Game Software Ltd. Şirketimize ödenen ( Altın ) Oyun parası hizmet bedellerini 14 Gün içinde Bize noter kanalı ile bildirim yapması koşulu ile iade edeceğini kabul ve taahhüt eder. Fame game Hayvancılık San. Ve Tic. Aş. şirketine ait tüm tapu, araç , ve hayvanlar çiftlik bank üyelerinin teminatıdır olası kapanma Ve iflas durumlarında şirketimize ait tüm hasetlerin satışı yapılıp üyelere yatırım tutarına göre ana parayı karşılayacak tutar kadar dağıtılacaktır. Bu teminatlar “ÇİFTLİK BANK” üye sözleşmesine eklenmiş ve yasal olarak tüm üyelerimizi kapsamaktadır.

daha fazlasına alttaki bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

ÇİFTLİK BANK MERAK EDİLENLER.

oyunun facebook sayfası

twitter sayfası

oyun ana sayfası

Bu yasal işleri geçelim ve oyun hakkında kısaca bilgi vermeye çalışalım

Oyunu oynayabilmek için bir üyelik sistemi mevcut, halihazırda bulunan sunuculardan birini seçip daha sonra üyelik bilgilerinizi doldurarak devam ediyorsunuz bu aşamada hesabınızın güvenliği için mail ve telefon numaranızı girmeniz gerekiyor telefon numaranızı vermeniz şart çünkü telefonunuza bir sms geliyor ve bu gelen kod ile aktivasyon sağlanıyor, ilerleyen zamanlarda para kazanmaya başladığınızda da bu sistem üzerinden vereceğiniz hesaba paranızı aktarırken sistemi kullanmaya devam ediyorsunuz.

üye olduktan sonra size hemen 1 altın ve 1 adet de tavuk hediye ediliyor bu tavuk gün boyu saat başı üretim yapıyor, tavuğu beslemek için hediye altınınız ile yem satın alıyorsunuz, daha sonra birimlerinizi büyüterek daha fazla üretim yapıp daha fazla kazanç elde etmeniz mümkün.

 

 

 

 

 

 

 oyunda ceres apollon ve ares olmak üzere 3 sunucudan birine üye olup giriş yaptıktan sonra gelen ekranda kümes, köy okulu, şarküteri, üretim ambarı, yem ambarı, ahır, kovan, ağıl gibi bölümler geliyor.

 

 

 

 

 

 

Bu bölümlerde sırası ile şunlar yapılıyor.

Kümes: küçük baş hayvanlar olan tavuk, horoz gibi hayvanlarınız burda barınıyor ve üretimlerini burda yapıyorlar

köy okulu: Anagram Oyunu oynanan yer. Bu oyunu oynayabilmeniz için belli bir miktar altınınız olması gerekiyor, bu altınlar ile oyuna girip sorulan sorulara doğru cevaplar vererek diğer oyunculara eş zamanlı bazı sorular ve süreler veriyor Bu süre içinde en hızlı + çok + doğru = puan sistemine göre sorulara cevap verenler Bilgelik Puan’ı kazanıyor Bilgelik Puanları, her hafta toplanıyor ve puan sahiplerinin bağlı olduğu klana haftanın liderliğini getiriyor Liderlik alan klan, toplam klan puanın %2’sini hak ediyor.

şarküteri: Oyunun gerçek olan kısımlarından biride burası, burada oyun içinde kazandığınız altın, gümüş ile satılan gerçek ürünlerden kendinize sipariş verebiliyorsunuz.

üretim ambarı: üretim yaptığınız ürünleri satarak parasal karşılığını aldığınız yer.

Yem ambarı: hayvanlarınız için yem aldığınız yer

Ahır:diğer büyük baş hayvanlarınızı besleyip kaldıkları yer.

Kovan: satın aldığınız yada kazandığınız arılarınızı kontrol ettiğiniz yer.

Ağıl: yine koyun keçi gibi hayvanlarınızın barınacağı yer de burası.

Tüm bu birimlerde satın aldığınız hayvanlarınız ile üretim yapıp ürünleri satarak hem parasal karşılığını alıyor hem eğleniyor hemde destek veriyorsunuz

oyunda soldaki menü de klan finansal işlemler gibi menülere ulaşabilirsiniz, buradan oyundaki durumunuz ile ilgili bölümlere ulaşabilir, alım satım yapabilir, bir klana katılabilir, hayvan pazarından hayvan alıp satabilir ve birçok işlemi burdan gerçekleştirebilirsiniz.lenen çiftlik ve birimlerine katkı sağlamış oluyorsunuz.

Ayrıca oyunda canlı destek alabileceğiniz bir bölümde var.

Canlı destek bölümünde anında yanıt alabiliyorsunuz.

Hem eğlenip hemde para kazanmak isteyenler için biçilmiş kaftan olan bu oyunu denemek isteyenler için ise risk her zaman mevcut ve bu oyuna girip katılıp para yatırmak da tamamen sizin kararınıza kalan bir durum.

katılanlar için şimdiden iyi oyunlar bol kazançlar 🙂