Kapat

Akıllı bileklik incelemesi

Anasayfa
AKILLI TELEFONLAR Akıllı bileklik incelemesi

Herkese merhaba bu yazımızda Çin den satın aldığımız akıllı bilekliği inceliyoruz.

Yaklaşık olarak birkaç sene önce başlayan akıllı bileklik ve telefon özelliği olan bileklikler ile beraber piyasada oldukça rağbet gören kalp atışımızı ölçen yürüyüş adımlarımızı sayan bizim sağlık takibimizi yapabilen taşınabilir bileklikler oldukça revaç da, özellikle zamanın getirmiş olduğu hareketsiz yaşam koşullarında insanlar spor yaparken yada dinlenme anlarında sağlık şartlarını vücutlarındaki fizyolojik değişimleri kayıt altına alan ve hatta son zamanlarda çıkan ürünler ile bu istatislikleri tutup herhangi bir olumsuz durum halinde hem size uyarı veren hemde sizin için acil tıp birimine haber verebilen ürünler gittikçe çoğalıyor.

Kısacası artık hepimizin bileğinde bizi yakından takip eden sağlık sorunlarımızı raporlayabilen kişisel doktorlarımız var.

Kimi marka ürünler özelliklede meşhur markalar bu konularda oldukça ilerlemiş durumda, akıllı bileklik piyasasında oldukça çok alternatifler var, kişisel isteklere göre tercih edilebilen bu akıllı cihazlardan biride inceleyeceğimiz akıllı bileklik aliexpress den sipariş ettiğimiz ürünün özelliklerine gelin hep beraber bakalım.

Akıllı bilekliğimizin kutusunu açtığımızda bilekliğin kendisi, şarj cihazı ve minik bir kullanım klavuzu bizi karşılıyor,bilekliğin ana kordonu bilekliğin gövdesi ile birlikte ve kordondan ayrılmıyor, kordon değiştirme şansınız bu anlamda yok ancak bazı bilekliklerin kordonu değişebilse bile yan sanayi olarak satılan kordonların oldukça kötü olması nedeni ile bileklik gövdesinin bileklik kordonundan çıkarak düşmesinin de bu yolla önüne geçilmiş.

Bilekliğin şarjı usb tip A olarak geliyor ve bilekliğin alt kısmında yer alan küçük pin girişlerine şarj cihazındaki pinlere oturtularak şarj ediliyor. Tam %100 şarj yaptıktan sonra bilekliği sürekli cep telefonunuz ile eşleşmiş olarak kullandığınızda ortalama 3-4 gün boyunca şarj etmeden kullanabiliyorsunuz, eğer sadece kayıtlı verilerin senkron edilmesini istediğinizde bluetooth yolu ile bağlarsanız bilekliği ortalama 7-8 gün boyunca şarj etmeden kullanabiliyorsunuz.

 

Bilekliğin özellikleri:

Bilekliğin üzerindeki minik tuş ile bilekliğin özellikleri kontrol ediliyor, her basmada diğer fonksiyonuna sırayla geçiş yapılıyor, sırası ile bileklikte şu özellikler bulunuyor.

ilk ekranda tuşa basılınca saati bluetooth bağlantısını ve bilekliğin pil seviyesini görebiliyorsunuz, tuşa bir kez bastığınızda sıradaki olan fonksiyon tarihi görüyorsunuz, saat ve tarih bilgisi telefonunuzdan gelen bilgiler ile eşleşerek sağlanıyor ve bu ayarlar ile devam ediyor.

Bilektikte bulunan sensör ile yürüdüğünüz mesafeyi ve attığınız adımı sayıyor gün içinde yada bir spor etkinliği, yürüyüş koşu gibi yaptığınız sporlarda sizin adımlarınızı ve mesafenizi ölçerek kayıt ediyor ve daha önce söylediğimiz gibi kendi hafızasında tutuyor, bu bilgileri telefonunuzdaki programında düzenli olarak saklayarak size istatistiksel olarak görüntülüyor.

 Bileklik aynı zamanda yürüyüş mesafesi ve adımlarınızı sayarken bu etkinliğiniz sırasında yaktığınız kalori miktarınıda ölçerek gösteriyor, bu özelliğede minik tuşa basarak ulaşabiliyorsunuz.

 

 

 

 Bilekliğin en güzel özelliklerinden biride telefonunuz ile eşleşmiş durumda iken telefonunuzun kamerasını kontrol edebilmesi, fonksiyon tuşu ile bu bölüme ulaştıktan sonra tuşa uzun bastığınızda telefonunuzun kamerasını açıp çekim yapabiliyor, böylece uzak bir noktaya koyduğunuz telefonunuz ile geniş bir alanı uzaktan kontrol ederek büyük selfie fotoğraflar çekebilirsiniz.

 

 Bileklikteki diğer bir güzel özellik de telefonunuzda müzik dinlerken bilekliğinizden müzik parçaları arasında geçiş, durdurma, oynatma gibi müzik çalar fonksiyonlarını kontrol edebiliyorsunuz.

Böylece telefonunuz cebinizde iken çıkarmadan bir sonraki yada önceki parçaya geçiş yapabilir müziği durdurabilir yada oynatabilirsiniz.

 

Ayrıca bileklikte gelen çağrıları ve mesajları bildiren bir sistemde mevcut, telefonunuz farklı bir odada olsa yada sessiz bir kenarda dururken bileklik kolunuzda ise gelen çağrı ve mesajları bağlı olduğu zaman size titreşim ile bildiriyor.

Gün içerisinde aktif olarak sürekli kullanılabilecek bu bilekliklerin fiyatlarıda gittikçe daha uygun bir hale geliyor, yaklaşık olarak fiyat aralığı özelliğine göre 20 dolar dan başlayarak artarak devam ediyor.

Hem kişisel olarak spor yapan hem profesyonel sporcuların hemde her kesimden insanın rahatlıkla kullanabileceği bilekliklerin kullanım oranı da giderek artıyor.