Kapat

Assassin’s Creed Origins

Anasayfa
OYUN Assassin’s Creed Origins

Assassin’s Creed, artık klasik ve seri bir oyun haline geldi

Assassin’s Creed  piyasaya sürüldüğünden beri her yıl yeni oyunlar ile seriyi devam ettirdi

 

Gelişen oyun ile beraber hikaye kısmında değişiklikler oldu ve bu durum oyuncular tarafında tepki ile karşılayanlarında olduğu bir grup oluşturdu.

 

Şimdi ise ubisoft yeni seri ile kaybettiği taraftarlarını yeniden kazanmak için çabalıyor, oyun köklerine dönerken daha fazla hayran kitlesi kazanmak içinde elinden gelenin en iyisini yapıyor,

Hikayenin ana konusu

Oyun Bayek isimli bir suikastçiyi anlatacak

Bir Medjay olarak, Bayek’in Mısır halkını koruma sorumluluğunu üstlenecek

Mısır hükümdarının açlık emrine karşı çıkıyor.

Bayek kötü yöneticilerin ülkeyi ele geçirmelerini ve halkı kendi kazanımları için kullanmalarını önlemek için mücadele edecek.

Oyunun aynı zamanda modern bir hikayesi olacağı biliniyor ancak ayrıntılar henüz net değil.

 

Birçok seyahat yöntemi

Her zamanki gibi oyunda yürüyebilmenin yanı sıra, at sırtında veya deve sırtında daha hızlı bir şekilde biryere ulaşmak, savaş arabaları ve komuta gemileri ile teknelerini yönetmek mümkün olacak.

 

Büyük harita

Origins’de daha hızlı seyahat imkânlarının olması şart, çünkü bu şimdiye kadar görünen en büyük Assassin’s Creed haritası.

Bazı alanlar hikayenin belirli bölümlerine ayrılmış olsa da, kısa bir tanıtım dizisi sonrasında oyuncular belirli alanlara ulaşamadığı için belirli alanlardan engellediğinden ziyade istedikleri herhangi bir yönde ilerleyebilecekler.

Haritada su altı artık keşfedilebilir durumda ve bu durum oynanabilen alanı daha da büyük hale getiriyor. Oyuncular, su yüzeyi  ve altını keşfetmek, batık bulmak ve her yeri yağmalamak için dalış yapabiliyor.

Kartal Gözü

Oyuncular artık Assassins Creed Origins’inde Senu adlı gerçek kartala erişebilecekler. Senu’yu çağıran oyuncular, en iyi saldırı yolunu planlamak ve görevler için gizli öğeleri kuşbakışı bularak düşmanın nerede olduğunu belirleyebilecek keşif yapabilecekler.

Hatta Senu düşmanlara saldırmak ve dikkatini dağıtmak için kullanılabilecek.

Yakın Dövüş

Bu sefer, Assassin’s Creed’deki dövüş farklı olacak

Çoğunlukla can sıkıcı ve iyi zamanlı saldırılara dayanıyor olmasından ziyade, oyuncuları hareket ettirmeye ve daha fazla atlatmaya zorlayacak.

Yaylar ve kalkanlar savaşa eklendi. Oyuncular kalkanlarını kullanarak düşmanların saldırılarını engelleyecek ve hatta yakın dövüşte yaylarını ve oklarını kullanabilecek.

Doğal olarak yay ve ok da uzaktan ataklar için yararlı olacak ve oyuncuların at sırtından atması mümkün olacak.

 

Assassin’s Creed Origins’in bu yıl 27 Ekim’de konsollara geleceği doğrulandı.