Kapat

XİAOMİ Mİ BAND 2

Anasayfa
AKILLI TELEFONLAR XİAOMİ Mİ BAND 2

Herkese Merhaba.

Bu yazımızda fiyatıyla dikkat çeken hem dijital saat hem de spor aktivitelerinizi takip etmek için kullanabileceğiniz Xiaomi’nin akıllı bilekliği Mi Band 2’yi inceleyeceğiz.

Akıllı telefon pazarında amiral gemisi katili olarak tabir edilen fiyat performans canavarı akıllı telefonlarıyla tüketicilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Xiaomi, giyilebilir teknolojiler konusunda da yeni ürünlerini tanıtmaya devam ediyor

Hem dijital bir saat olarak kullanabileceğiniz, hem akıllı telefonunuzdaki bildirimleri alabileceğiniz, hem titreşimli bir alarm olarak kullabileceğiniz ayrıca uyku düzenini ölçebilen, kalp ritmi ölçme gibi özellikleri de bulunan ve en önemlisi de spor aktivitelerinizi en doğru şekilde takip edebileceğiniz Xiaomi’nin akıllı bilekliği Xiaomi Mi Band 2

Genel olarak spor saat kayışlarını andıran konforlu ve sade bir görünüme sahip kayışı ve yine sade, hoş bir şekilde tasarlanan OLED ekrana sahip cihazın kendisiyle Xiaomi Mi Band 2, sadece spordayken değil günlük yaşantınızda da cihazı sürekli kolunuzda taşımak isteyebileceğiniz şık bir tasarıma sahip şık bir cihaz.

Mi Band 2, kayıştan çok kolay bir şekilde ayrılıp tekrar geri takılabiliyor, hem istediğiniz zaman farklı renkteki kayışları kullanabiliyor hem de cihazı kayıştan çok basit bir şekilde ayırıp şarj edebiliyorsunuz.

Xiaomi Mi Band 2 IP67 Suya ve Toza Karşı Dayanıklılık sertifikasına sahip

 

 

Xiaomi Mi Band 2 Başlıca özellikleri

Nabız ölçümü: Nabzınızı ölçmenize yarayan Xiaomi Mi Band 2 sayesinde spor aktivitelerinden önce ve sonra nabzınızdaki düzeni takip edebilirsiniz.

Uyku düzeni takibi: Xiaomi Mi Band 2 kolunuzdayken uyuduğunuzda uyku düzeninizi detaylı bir şekilde takip ederek ne kadar derin uyuduğunuzu ve ne kadar sağlıklı bir uyku yaşadığınızı ölçüp raporlayabiliyor

Saat ve aktivite uyarları: Kolunuzdayken titreşim özelliği sayesinde size önemli bildirimleri hatırlatan ya da alarm kurarak uyanmanıza yardımcı olan Xiaomi Mi Band 2 nin daha fazla özelliği için mi fit uygulamasını telefonunuza kurmanız yeterli

 Saat gösterimi ve uygulama bildirimi: Normal kullanımda dijital bir saat olarak kullanabileceğiniz Mi Band 2 aynı zamanda seçtiğiniz uygulamalardan gelen bildirimleri size gösterebiliyor.

 

Üzerinde 70mAh kapasiteli bir bataryası bulunan Mi Band 2, kullanıcılara yaklaşık 20 gün bekleme süresi vaat ediyor.

Ancak sizin aktif kullanımınıza göre değişebilecek bu batarya süresine rağmen aktif kullanımda yaklaşık olarak 1 hafta süre ile pil idare etti.

Android 4.3 ya da iOS 7.1 üzeri işletim sistemlerindeki akıllı telefonlarda desteklenen Mi Band 2’yi Bluetooth ile kolay bir şekilde cihazınızla bağlayabilir ve Mi Fit isimli uygulamayı indirerek cihazın kaydettiği uyku ve nabız takibinize ait detayları bu uygulama üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

Cihazın sunduğu özellikleri kısaca özetleyecek olursak Xiaomi Mi Band 2, ortalama 90TL’lik fiyat etiketiyle rakiplerine göre çok daha uygun bir fiyatla akıllı bileklikle bildirimleri kontrol etme, saati görüntüleme, uyku ve nabız takibi ve titreşimli alarm özelliklerini sunuyor.

Genel kullanımda pil süresinden bahsetmek gerekirse cihazı sadece saat ve bildirimler için kullandığızında oldukça uzun süre kullanabiliyorsunuz, ancak mi band 2 için telefonunuzda mi fit uygulaması içinden aktivite takibini yada uyku düzeni takibini sürekli açık bırakırsanız sürekli olarak BT bağlantısı ile telefonunuza bağlı kaldığından hem telefonunuzun şarjını hemde kendi şarjını olumsuz etkiliyor.

Büyük bir saat kullanmayı sevmeyenler için yanındada birkaç ek özellik isteyen kişiler için ideal bir seçim olan mi band 2 kullanıcısına vaad ettiği özelliklerde tatminkar bir sonuç veriyor.

ürün kutu açılışı ve inceleme videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.